Odchudzanie z suplementacją

Odchudzanie z suplementacją

Odchudzanie samo w sobie nie jest trudne, natomiast praktyczne przygotowanie posiłków, zadbanie o to, aby w codziennym menu znalazła się przede wszystkim odpowiednia ilość oraz różnorodność warzyw i owoców, zbilansowanie posiłków na samym początku wymaga trochę wysiłku. Pomóc może właśnie odchudzanie z suplementacją.

Gdzie leży problem?

Odchudzanie z suplementacją to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które pomaga rozwiązać jeden z podstawowych problemów, jaki pojawia się przy diecie. Wielu osobom wydaje się, że nie ma nic prostszego niż dieta odchudzająca. Wystarczy przecież jeść mniej lub prawie w ogóle nie jeść. A przecież to nie na tym polega. Aby chudnąć, musisz jeść – powie ci to każdy dietetyk, trener, lekarz. Ważne jest natomiast, co się na tym twoim talerzu znajdzie. I tutaj właśnie zaczynają się problemy, których rozwiązaniem możne okazać się odchudzanie z suplementacją.

Jednym z powodów przybierania na wadze, oprócz spożywania m.in. zbyt dużej ilości fast foodów, niezdrowych tłuszczy, produktów bogatych w cukier, jest zbyt mała ilość warzyw i owoców która codziennie gości na naszych talerzach. Kto jednak ma czas, żeby codziennie przygotować do spożycia ok. 1 kg różnorodnych i najlepiej sezonowych warzyw i owoców? Do tego trzeba pamiętać, że dzisiaj warzywa i owoce kupowane na targu nie zawsze są tak bogate w witaminy, minerały i fitoskładniki, jak jeszcze te uprawiane kilkanaście lat temu. Zalecane normy spożywania warzyw i owoców są dla większości osób po prostu nieosiągalne. Co można zrobić? Warto skorzystać z odchudzania z suplementacją. Bardzo istotną kwestią, na którą powinnaś zwrócić w tym przypadku uwagę, to skład i jakość suplementu.

Odchudzanie i suplementacja – czy warto?

Odchudzanie w połączeniu z suplementacją to sposób na uzupełnienie niedoborów fitoskładników, witamin i minerałów, które są one absolutnie niezbędne do utrzymania homeostazy naszego organizmu. Warto jednak zwracać uwagę na to, jakie suplementy przyjmujemy. Aż 72% Polaków deklaruje, że przyjmuje suplementy, ale niestety w wyborze często kierują się reklamami i opiniami innych. Aż 60% wierzy, że kontrolowane są one tak sami jak leki. Nic bardziej mylnego, dlatego wybierając suplement diety, należy mu się bardzo uważnie przyjrzeć. Przede wszystkim suplement (nie tylko ten do odchudzania) powinien być naturalny, ale to powinien potwierdzać skład. Niestety, do napisania na etykiecie „naturalny” uprawnia już 5% takich składników w całym produkcie.

Istnieją jednak na rynku suplementy, które w prawie 100% produkowane są z liofilizowanych warzyw i owoców. M.in. z jabłek, pomarańczy, ananasów, żurawiny, brzoskwiń, daktyli, śliwek, marchwi, pietruszki, buraków, brokułów, jarmużu, pomidorów, szpinaku, czosnku, borówek, jeżyn, malin. Z takiego zestawu odciąga się wodę i cukier, a całość kapsluje. To oznacza, że suplement nie ma sztucznych substancji, cukru, konserwantów, syntetycznych barwników oraz substancji modyfikowanych genetycznie.

Taka „tabletka cud” zawiera moc ogromnej ilości warzyw i owoców, zebranych w szczycie sezonu. Efekt? Twój organizm otrzymuje ogromną ilość związków roślinnych, bezcennych fitoskładników, witamin i minerałów. Takie odchudzanie z suplementacją nie tylko pomaga w redukcji kilogramów, lecz także:

  • redukuje stres oksydacyjny,
  • wspomaga system immunologiczny,
  • chroni DNA,
  • wspiera układ sercowo-naczyniowy,
  • przyczynia się do poprawy zdrowia jamy ustnej.

Na czym polega odchudzanie z suplementacją?

Odchudzanie z suplementacją może polegać wyłącznie na uzupełnieniu codziennej, odpowiednio zbilansowanej diety w suplement w postaci liofilizowanych warzyw i owoców. Dla osób, które chcą sobie pomóc na samym początku drogi, mają słaby metabolizm, zmagają się z nadwagą lub otyłością, rozwiązaniem mogą okazać się batony, koktajle i zupki – wszystkie odpowiednio zbilansowane pod względem ilości białka (pochodzenia roślinnego), tłuszczu i węglowodanów. Mają niski indeks glikemiczny, hamują uczucie głodu, są niskokaloryczne, a jednocześnie odpowiednio zbilansowane.