Lody na diecie, które wybrać z korzyścią dla zdrowia i figury?

Lody na diecie, które wybrać z korzyścią dla zdrowia i figury?

Lody na diecie – mimo, że z pozoru stwierdzenie to brzmi jak oksymoron, wcale nim być nie musi. Lody możesz jeść, pod warunkiem, że zrobisz to rozważnie i świadomie wybierzesz te mniej kaloryczne.

Mit: zakazane lody na diecie

Wbrew pozorom lody wcale nie są zakazane na diecie. Paradoskalnie możesz potraktować je jako bardzo cenne urozmaicenie codziennej diety i niskokalorycznych posiłków. Te bazujące na owocach to dla nas dodatkowe źródło witamin. Nie trzeba więc lodów postrzegać jako wroga diety. Trzeba jednak oczywiście podejść do tematu rozsądnie. Są takie lody, których na diecie zdecydowanie lepiej unikać i jeść raczej okazjonalnie. Są takie, które w upalne dni przynoszą przyjemną ochłodę, nie niwecząc starań o smuklejszą sylwetkę. Wszystko zależy od twoich wyborów.

Lody: zdrowe czy niezdrowe?

Lody jako deser automatycznie wręcz zalicza się są do posiłków, które z diety trzeba po prostu wyeliminować. Wbrew pozorom wcale jednak tak nie musi się stać.  Mimo, że właściwie instynktownie rezygnujemy z nich podczas diety, nie stanowią one wcale jedynie źródła pustych kalorii. Bardzo wiele zależy od tego, jak i z czego się je zrobi. Te natualne, bez dodatku cukru, bazujące przede wszystkim na miąższu owocowym, mogą się okazać korzystne dla naszej diety. Niestety te opierające się chemicznych dodatkach, kosmicznych nieraz ilościach cukru stanowią niezdrową bombę kaloryczną. Do tej grupy niestety zaliczyć trzeba bardzo dużo lodów sklepowych, które czekają na nas w zamrażarkach. Choć trzeba oddać producentom lodów sprawiedliwość i pokreślić również, że w tych zamrażarkach można znaleźć także dietetyczne, zdrowe lody bazujące na owocach, bez chemicznych dodatków.

Lody na diecie powinny przede wszystkim mieć naturalny skład, być przygotowywane zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Spora część z nich bazuje niestety na mleku i śmietance, które mają niemało kalorii. Jeśli jednak na taką naturalną przyjemność pozwolisz sobie jedynie od czasu do czasu, a poza tym będziesz przestrzegać swojej diety, nic złego się nie stanie. Jeśli na lody masz jednak ochotę częściej, zdecydowanie lepszym wyborem są lodowe sorbety, przygotowane bez dodatku cukru. Warto o ten „dodatek” zawsze w lodziarni zapytać lub po prostu zrobić je samemu.

Lody na diecie – jeść czy nie?

Lody to nie jest zakazany posiłek kiedy dbasz o swoją zdrową dietę. O tym, czy są one zdrowe czy nie, decyduje przede wszystkim ich skład. Lody na diecie można jeść, tylko trzeba robić to z głową. Zdecydowanie najlepszym wyborem są naturalne sorbety, kupowane w sprawdzonej lodziarni. Lody o prostym składzie, bez żadnych chemicznych dodatków. Takie słodkości możesz także przygotować w domu, mrożąc mus owocowy, który bez problemu najpierw zrobisz w blenderze. Pamiętaj jednak, że od czasu do czasu i na pyszny lodowy puchar – nawet ten z bitą śmietaną możesz sobie pozwolić. W końcu idzie lato a zdrowe odżywianie to nie jest pasmo wyrzeczeń a kwestia  świadomego wyboru.