Spalanie tłuszczu – 5 najskuteczniejszych treningów.

Spalanie tłuszczu – 5 najskuteczniejszych treningów.Jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową? Jaki trening wybrać, aby oczekiwane przez Ciebie rezultaty były widoczne? Oto 5 prostych sposobów na spalanie tłuszczu.

1. Trening cardio

Jednym z najpopularniejszych rodzajów treningów, o którym mówi się, że jest właśnie po to, by spalać tłuszcz, jest cardio. Co to takiego? To rodzaj ćwiczeń wytrzymałościowych, które powodują przyspieszony oddech i puls. Zmuszają organizm do wysiłku, w wyniku którego pocimy się i odczuwamy zmęczenie. Do cardio należą wszystkie aktywności wykonywane w szybszym tempie, a więc bieganie, taniec, aerobik, gra w siatkówkę, piłkę nożną, jazda na rolkach itd. Ciekawostka: nawet spacer jest uznawany za cardio J Aby spalanie tłuszczu było skuteczne, warto ćwiczyć cardio 3 razy w tygodniu po co najmniej 30 minut.

2. Trening siłowy

Trening wykorzystujący zarówno ciężar własnego ciała, jak i wolne ciężary, również spala tkankę tłuszczową. Nie skupiaj się wyłącznie na tym, że podczas podnoszenia hantli czy robienia przysiadów wyłącznie rozbudowujesz masę mięśniową. Spalanie tłuszczu odbywa się także wtedy, gdy ćwiczysz z hantlami, sztangą czy gumami oporowymi.

3. HIIT

HIIT to skrót od High Intensity Interval Training. Polega na przemiennym wykonywaniu ćwiczeń o wysokiej intensywności z ćwiczeniami o umiarkowanej lub niskiej intensywności. Przykładowo: przez 30 sekund wykonujesz burpess, a potem hip thrusty bez obciążenia. Taki rodzaj treningu powoduje, że spalanie tłuszczu odbywa się od pierwszych minut ćwiczeń.

4. Tabata

Tabata jest uznawana za jeden z rodzajów treningu interwałowego, ponieważ charakteryzuje się wysoką intensywnością, ale w odróżnieniu od HIIT, trwa tylko 4 minuty. Ćwiczenia o wysokiej intensywności (podskoki, szybki bieg, burpess) wykonuje się przez 20 sekund, podczas których dajesz z siebie jak najwięcej. Potem następuje 10 sekund przerwy i przechodzisz do kolejnego ćwiczenia. Wszystko zamyka się w 4 minutach. Ten trening, wymyślony przez japońskiego naukowca, powoduje szybkie spalanie tłuszczu od samego początku – obalił tym samym mit, że tłuszcz spala się dopiero po 20 minutach ćwiczeń.

5. Boks

Chociaż kojarzy Ci się z walkami na ringu, to jednak jest to trening, który doskonale rozwija koordynację ruchową, wytrzymałość organizmu, a także zwinność. Zmusza do pracy całe ciało, ponieważ skuteczność treningu bokserskiego ocenia się na podstawie właściwej techniki poszczególnych ćwiczeń, a ta wymaga skoordynowania pracy nóg, rąk i korpusu. Już sama rozgrzewka jest bardzo wymagająca i podnosi tętno na wysoki poziom.

Znasz już 5 treningów, które pozwolą Ci na skutecznie spalanie tłuszczu z organizmu. Pamiętaj o jednym: liczy się każda aktywność! Nawet zwykły spacer to również trening cardio. Nie liczy się wyłącznie wykonywanie najbardziej wymagających treningów – liczy się wykonywanie każdych treningów: od spacerów, przez nornic walking po intensywne treningi HIIT. Do tego spalanie tłuszczu następuje także wtedy, gdy odpowiednio się odżywiasz. Dlatego stwórz z aktywności fizycznej i diety 2 podstawowe filary twojego zdrowia, które rozpoczną spalanie tłuszczu.