Hula hop – czy tylko dla talii osy?

Hula hop – czy tylko dla talii osy?

Prosta zabawka z dzieciństwa okazała się sposobem na zgrabną talię. Hula hop, bo o nim mowa, stało się pełnoprawnym sprzętem treningowym, które pozwala uzyskać większe wcięcie w talii. Ale czy to jedyny zysk?

Hula hop – co to jest?

Hula hop to obręcz, którą kręci się wokół talii. Wiele osób potwierdza fakt, że dzięki niej można zyskać talię osy, tak wymarzoną przez wielu. Najczęściej widywana jest na podwórkach, podczas dziecięcych zabaw. Jednak coraz częściej wykorzystuje się je w gimnastyce artystycznej, a także podczas treningów aerobowych.

Korzyści z używania

Jest wiele korzyści, które można zyskać kręcąc hula hop. Bo okazuje się, że nie tylko talia osy jest pozytywnym rezultatem wynikającym z jego użytkowania.

Kręcąc obręczą zyskujesz:

Jak więc widzisz zyskuje nie tylko jedna partia ciała, ale i więcej! Wchodząc na wyższy poziom trudności kręcenia możesz zaangażować więcej partii mięśniowych, co wpłynie na ich wysmuklenie i wzmocnienie. Już samo uginanie kolan, w celu uniesieniu koła wyżej, powoduje zaangażowanie mięśni czworogłowych uda, a nawet mięśni pośladkowych. Można nim też kręcić wokół rąk, dzięki czemu również im nadajesz upragniony, zgrabniejszy kształt.

Rodzaje hula hop – jak wybrać odpowiednie?

Najpopularniejszy rodzaj hula hop to prosta obręcz o jednolitej powierzchni. To dobra opcja dla dzieci i osób początkujących. Nie składa się, więc zajmuje więcej miejsca niż opcje składane. Ale stanowi podstawę treningów hula hop, więc nie należy jej pomijać.

Jednak wraz z zainteresowaniem użytkownik powstało więcej rodzajów:

  • Hula hop z masażerem – ma falistą stronę wewnętrzną, która podczas kręcenia masuje ciało. Tak samo jak masaż wpływa na ujędrnienie skóry i redukcję napięć w ciele. Jest dostępne w wersji składanej, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca niż klasyczne.
  • Hula hop z wypustkami – od wewnętrznej strony ma specjalne wypustki, których celem jest rozbijanie tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj waży więcej niż inne rodzaje, dlatego jest to opcja dla osób zaawansowanych. Od tego rodzaju hula hop mogą pojawiać się siniaki, ale im częściej będziesz z niego korzystać, tym rzadziej powinny pojawiać się nowe. Tak jak poprzednik dostępny jest w wersji składanej.

Dokonując wyboru należy się kierować nie tylko rodzajem, ale i rozmiarem. Im większa średnica, tym łatwiej kręcić, ale rezultaty przychodzą później. Ale podstawą wyboru powinien być wzrost. Postawione koło powinno sięgać do wysokości połowy brzucha. Mają też różną wagę. Te z masażerem i wypustkami ważą więcej (1,5kg-2kg), dzięki czemu dają lepsze rezultaty. Tym samym ty używając ich zwiększasz swoją siłę i wytrzymałość.

Podsumujmy zatem: hula hop to przede wszystkim narzędzie dla zgrabnej talii. Jednak możesz z nim też zyskać płaski brzuch, zgrabne nogi i uda, a także ręce. Do tego zyskasz więcej siły oraz poprawisz swoją wytrzymałość. No to teraz HOP! I hulaj dookoła.