7 tricków na szczupłą sylwetkę

7 tricków na szczupłą sylwetkę

Na szczupłą sylwetkę pracujemy całe życie. Nie ma cudów: pamiętaj, że nie przytyłaś w weekend, w weekend również nie schudniesz. Są jednak proste tricki, mikronawyki, które mogą pomóc Ci w walce o szczupłą sylwetkę.

Daj sobie czas na szczupłą sylwetkę

Na szczupłą sylwetkę trzeba sobie zapracować. Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, na trwałe efekty składa się bardzo wiele czynników i czas. Tego ostatniego tutaj potrzeba czasem więcej, czasem mniej, aby zobaczyć realne efekty. Codzienne stawanie na wadze i biczowanie się za brak choćby dekagrama mniej na wadze nie pomoże. Daj sobie czas, skorzystaj z naszych tricków na szczupłą sylwetkę i wyluzuj. Nie ma tutaj magii, jest codzienna praca nad zmianą nawyków. Sprawdź, od czego warto zacząć. Pamiętaj, aby nie przesadzić. Podejdź do odchudzania na luzie, na spokojnie i rozważnie. Postaw na początek na proste rozwiązania, zacznij od krótszych i niezbyt angażujących treningów, stopniowo zmieniaj nawyki żywieniowe.

3 nawyki, które warto wdrożyć od zaraz

  1. PIJ WODĘ – na szczupłą sylwetkę pracować trzeba na wielu poziomach, ale bez odpowiedniego nawodnienia trudno będzie o sukces, bo organizm będzie zatrzymywał wodę, co da efekt opuchnięcia i więcej kilogramów na wadze, spowolni także metabolizm. Jeśli chcesz go przyspieszyć, poczuć się lżej, wesprzeć pracę układu pokarmowego, pij codziennie 1,5-2 litry wody (w upały jeszcze więcej). Możesz także zacząć dzień od dużej szklanki wody z cytryną. Pamiętaj, że kawa, herbata czy napoje gazowane to nie woda!
  2. JEDZ REGULARNIE – nie musisz wdrażać diet eliminacyjnych, wyłączać całych grup produktów żywieniowych. Na początek zacznij od włączenia do diety większej ilości warzyw i owoców, zrezygnuj z fast foodów i smażonego jedzenia. Przede wszystkim jedz regularnie, mniej więcej co 3 godziny. W ten sposób unormujesz metabolizm, nie będziesz głodna, a organizm lepiej będzie trawił posiłki. Pamiętaj, aby schudnąć, trzeba jeść!
  3. ZREZYGNUJ Z ALKOHOLU – albo przynajmniej ogranicz jego ilość, nie tylko ze względu na szczupłą sylwetkę. Alkohol to nie tylko puste kalorie, ale i automatyczne pobudzenie apetytu. Sama dobrze wiesz, ile razy „niechcący” przy lampce wina pojawił się ser. Alkohol spowalnia metabolizm, sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. Nie chodzi o to, abyś zupełnie na zawsze z niego zrezygnowała, ale na początku diety z pewnością pomoże jego całkowite odstawienie. Zawsze natomiast warto kontrolować, ile kieliszków (oprócz tego jednego, na którym miało się skończyć) wypijasz.

Sposób na szczupłą sylwetkę – co jeszcze możesz zrobić?

04. SUPLEMENTACJA – niedobory witamin i minerałów dotyczą dzisiaj właściwie wszystkich, wynika to w dużej mierze z ubogich wartości odżywczych spożywanych przez nas produktów. Warzywa, owoce, ziarna zbóż mają ich znacznie mniej niż ich odpowiedniki sprzed kilkudziesięciu, czy nawet kilkunastu lat. Warto więc pomyśleć o spożywaniu liofilizowanych warzyw i owoców, gwarantowanej jakości, które zbierane są w szczycie dojrzałości i przygotowywane w sposób, który gwarantuje maksymalne zachowanie ich wartości odżywczych. Ważnym sprzymierzeńcem w procesie odchudzania, ale również dla wspomagania dobrego zdrowia są kwasy z grupy omega, których nasz organizm sam nie wytwarza. Warto także suplementować witaminę D3 zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Kiedy wybierasz suplement bądź czujna – zwracaj uwagę na skład i pochodzenie składników. Idealnie jest, jeśli producent danego specyfiku przeprowadził niezależne badania wykazujące, że korzystne dla organizmu działanie tego suplementu zostało potwierdzone klinicznie. Taki suplement nie będzie pewnie najtańszy, ale niezależne testy dają gwarancję jakości, a chodzi przecież o twoje zdrowie.

05. ROZWAŻNE ĆWICZENIA – aktywność fizyczna jest niezmiernie istotna przy redukcji wagi, natomiast w walce o szczupłą sylwetkę nie trzeba od razu wprowadzać do rutyny mocnych treningów. Czasem lepiej zacząć od spacerów, jogi, pilatesu i stopniowo podnosić poziom trudności i intensywności wysiłku. W ten sposób nie zniechęcisz się, ale i zmniejszysz ryzyko ewentualnej kontuzji. Na początku już 15-20 minut dziennie pozwoli wzmocnić efekty diety.

06. MNIEJ STRESU – wyeliminować go z naszego życia trudno, natomiast trzeba nauczyć się nad nim panować. Im więcej kortyzolu (hormonu stresu) w naszym organizmie, tym większy wyrzut insuliny, tym wolniejszy metabolizm, tym więcej napięć w ciele. Nie tylko więc ze względu na szczupłą sylwetkę warto więc nauczyć się walczyć ze stresem, ograniczać jego obecność w naszym życiu. Z pomocą przyjść mogą m.in. ćwiczenia oddechowe i medytacja.

07. SEN – bez niego ani rusz. Podczas snu organizm się regeneruje, reguluje poziom kortyzolu i innych hormonów, co ma ogromny wpływ na to, jak idzie ci praca nad szczuplejszą sylwetką. Im więcej śpisz, tym więcej energii masz choćby na poranny trening. Łatwiej ci także ograniczyć podjadanie.