Beata Półkotycka

Beata Półkotycka

Cześć, nazywam się Beata Półkotycka.

Moją przygodę z PZO rozpoczęłam w kwietniu 2021 roku. Decyzja wejścia do Programu Zdrowego Odżywiania była bardzo szybka i świadoma. Już od początku roku myślałam o zastosowaniu diety, wiedziałam jednak, że sama nie dam rady. Każda wcześniejsza próba kończyła się niepowodzeniem, chudłam maksymalnie 2 kilogramy, a później przybierałam 4.
Moja historia z nadwagą zaczęła się w 2008 roku kiedy dostałam udaru mózgu. Pierwszą diagnozą jaką postawili lekarze było stwardnienie rozsiane i zaczęło się leczenie sterydami. Dopiero w czwartej dobie kiedy stan mój się nie poprawiał, a wręcz pogarszał, zrobiono dodatkowe badania i ustalono prawidłową diagnozę, jednak leczenie sterydami było kontynuowane.
I tak się zaczęła ponad roczna rehabilitacja i nauka chodzenia od podstaw, stopniowe zmniejszanie dawki sterydów, ale niestety przybieranie masy ciała nie uległo zmianie. Po pół roku rehabilitacji dopadła mnie depresja. Na szczęście otaczają mnie osoby, które nie pozwoliły mi się całkowicie załamać i pomagały postawić mnie na nogi.
Po zakończeniu rehabilitacji postanowiłam w końcu wrócić do pracy. W czasie choroby przytyłam ponad 30 kilo, więc po powrocie do pracy zaczęłam stosować różne diety, które nie dawały żadnych efektów.
W końcu w 2012 roku rozpoczęłam współpracę z dietetykiem i schudłam 30 kg w 8 miesięcy. Jednak koszty były bardzo wysokie od 120-250 zł. tygodniowo, jednak efekt był rewelacyjny, więc przymykałam oko na te wysokie koszta. Taką wagę utrzymywałam przez około 5 lat.
Niestety po jakimś czasie znowu przyszedł gorszy okres: stres, dojadanie i dodatkowe kilogramy. Rok 2020 przyniósł pandemię, zdalną prace jeszcze większy stres, a co za tym idzie: jeszcze więcej kilogramów. W marcu 2021 r uzyskałam pozytywny wynik testu i dopadła mnie 3 tygodniowa izolacja. Kilogramy leciały w górę na nowo!
Na szczęście natrafiłam na Facebook’u na trenerkę Programu Zdrowego Odżywiania, skontaktowałam się z nią i po krótkiej rozmowie, przedstawieniu zasad wiedziałam, że to jest najlepsze co mogło mnie spotkać.
Dzisiaj mam 9 kilogramów mniej i jestem bardzo wdzięczna za to, że znalazłam się w Programie Zdrowego Odzywiania. Bardzo chciałam podziękować mojej trenerce PZO oraz całemu Programowi za wsparcie i pomoc.
Beata Półkotycka
Odwiedź mnie na Facebooku
Jesteś tutaj » Home » Projects » Metamorfozy z PZO » Beata Półkotycka