Kasia Matysiak

Kasia Matysiak

Cześć wszystkim, nazywam się Kasia Matysiak

Jestem w Programie Zdrowego Odżywiania już od dziewięciu miesięcy i jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam na PZO. Program jest świetnym sposobem na zmianę siebie, motywuje do działania.
Naprawdę sporo czasu mi zajęło, zanim zaczęłam przywiązywać uwagę do tego, jak wyglądam. Kiedyś zupełnie nie zwracałam na to uwagi, natomiast dziś jak patrzę na wszystkie zdjęcia z przeszłości czuję się zawstydzona. Ciągle tylko się usprawiedliwiałam i szukałam wymówek, aby tylko nie zaczynać żadnych zmian. Mówiłam sobie, że to przecież nie jest moja wina, a i tak nic nie uda się zmienić, a więc po co zaczynać?!
Cierpię na przewlekłą chorobę nerek (nefropatia Iga). Mimo, że lekarz wielokrotnie sugerował, a później mówił mi wprost, że muszę zrzucić trochę kilogramów to jak grochem o ścianę. Zupełnie nic sobie z tego nie robiłam.
Waga i kiepskie samopoczucie zaczęło mi mocno doskwierać i sprawiało mi dużo bólu, do tego stopnia, że nie mogłam się podnieść z łóżka czy kanapy. Zaczęły mi siadać stawy. Z czasem pojawiło się nadciśnienie, przy którym musiałam brać niestety leki. Czułam się bardzo kiepsko, wciąż byłam zmęczona i nie miałam siły kompletnie na nic. Dodatkowo coraz częściej spotykałam się z krytyką ze strony mojej rodziny, która się wyśmiewała z moich nadprogramowych kilogramów.
Ubrania z szafy zrobiły się za małe, a ja się złościłam, że w nic nie mogę się zmieścić. To był bodziec do zmiany i w końcu powiedziałam sobie dość. Nie może tak być, tak się nie da funkcjonować, a ja muszę coś z tym zrobić.
Wtedy trafiłam na PZO Program Zdrowego Odżywiania i do dziś z uśmiechem wspominam ten dzień. Mimo problemów z nerkami i nadciśnieniem udało mi się osiągnąć swój cel.
W 4 miesiące pozbyłam się 28 kilogramów i mnóstwo cm w obwodach. Kupowanie ubrań w końcu stało się dla mnie frajdą i sprawia mi radość. Już nie muszę kupować dużych rozmiarów, żeby wszystko przykryć. Teraz w końcu mogą się pochwalić swoim ciałem i wyglądem. W końcu czuję się atrakcyjna i nie wstydzę się tego jak wyglądam, nikt już mnie nie krytykuję.
A co najważniejsze moje samopoczucie jest świetne. Zniknął ból stawów, ciśnienie jest w normie i dzięki temu nie muszę przyjmować leków. Już od 5 miesięcy utrzymuje swoją wymarzoną wagę, która osiągnęłam z Programem Zdrowego Odżywiania.
Jestem szczęśliwą mamą dwójki urwisów i pewną siebie kobietą.
PZO odmieniło moje życie i zostaje ze mną na zawsze.
Kasia Matysiak
Odwiedź mnie na Facebooku